Lis

DZIEŃ OTWARTY KOMORNIKÓW SĄDOWYCH

W środę 16 listopada, Samorząd komorniczy organizuje Dzień Otwarty Komorników Sądowych. Tematem jubileuszowej, dziesiątej edycji tego wydarzenia będzie kwestia odpowiedzialnego dysponowania finansami ze szczególnym uwzględnieniem pożyczania pieniędzy. Dla zobrazowania tego zagadnienia Samorząd będzie promować hasło: "Dobry   zwyczaj? Mądrze pożyczaj! Czyli dlaczego im łatwiej pożyczyć pieniądze, tym trudniej je oddać." Za pomocą tego hasło chcemy zwrócić uwagę mediów, a za ich pośrednictwem także społeczeństwa, jak w przemyślany, świadomy, a przede wszystkim odpowiedzialny sposób korzystać z takich instrumentów finansowych jak kredyty, pożyczki, czy zakupy z odroczonym terminem płatności.
Patronem medialnym wydarzenia jest dziennik "Rzeczpospolita". W środę, 16 listopada, o 10.00 w Centrum Prasowym PAP odbędzie się konferencja prasowa Krajowej Rady Komorniczej pod tytułem: "Dobry zwyczaj - mądrze pożyczaj!".