Mar

Apel Krajowej Rady Komorniczej do wierzycieli egzekwujących należności od Zakładów Opieki Zdrowotnej w czasie epidemii COVID -19

W związku z trudną sytuacją w jakiej znaleźliśmy się przez rozprzestrzenianie się koronawirusa COVID -19 oraz mając na uwadze, że na każdym z nas spoczywa odpowiedzialność za zdrowie naszych bliskich i każdego z kim się spotykamy, Krajowa Rada Komornicza apeluje do wierzycieli, będących dysponentami postępowań egzekucyjnych o wstrzymanie się w czasie epidemii ze składaniem komornikom wniosków o wszczęcie i prowadzenie egzekucji przeciwko szpitalom czy innym zakładom opieki zdrowotnej.

Pamiętajmy, że to nie komornik, ale tylko i wyłącznie wierzyciel decyduje o wszczęciu, przebiegu i zakresie postępowania egzekucyjnego, dlatego ważne jest dzisiaj Wasze zrozumienie. Mamy nadzieję na Państwa pomoc.

W tym trudnym okresie powinniśmy skupić się na zapewnieniu pracownikom służby zdrowia poczucia bezpieczeństwa i swobodnego działania. Do wszystkich z nas docierają sygnały, że w szpitalach brakuje sprzętu, a chorych przybywa w zastraszającym tempie. Jako komornicy szanujemy prawa wierzycieli, mamy jednak nadzieję, że Wasza decyzja o wstrzymaniu działań przeciwko szpitalom ułatwi ich dyrektorom podejmowanie decyzji niezbędnych do ratowania życia i zdrowia obywateli.

Zadbajmy wspólnie aby lekarze i medycy mogli wykonywać swoją pracę bez zakłóceń. W obecnym stanie mają do spełnienia szczególnie ważne zadanie.

Krajowa Rada Komornicza