Lip

Ogłoszenie o egzaminie konkursowym na aplikację komorniczą 2017 r.

OGŁOSZENIE O EGZAMINIE KONKURSOWYM NA APLIKACJĘ KOMORNICZĄ 2017

Termin do złożenia zgłoszenia o przystąpieniu do egzaminu konkursowego na aplikację komorniczą upływa w dniu 11 sierpnia 2017 r.

Opłata egzaminacyjna wynosi 1000 zł (słownie: tysiąc złotych).

Opłatę należy wpłacić na konto Ministerstwa Sprawiedliwości (Al. Ujazdowskie 11, 00 - 950 Warszawa) w Narodowym Banku Polskim:

nr konta 77 1010 1010 0400 1922 3100 0000

z dopiskiem: „Imię i nazwisko kandydata - opłata za egzamin konkursowy na aplikację komorniczą w 2017 r.”.

Do zgłoszenia o przystąpieniu do egzaminu konkursowego na aplikację komorniczą należy załączyć:

1. oryginał i dwa odpisy wypełnionych formularzy zgłoszenia o przystąpieniu do egzaminu konkursowego na aplikację komorniczą,

2. życiorys  z własnoręcznym podpisem (nie cv),

3. zaświadczenie o posiadaniu zdolności psychicznej i fizycznej pozwalającej na pełnienie obowiązków komornika sądowego wydane przez lekarza  medycyny pracy,

4. dokumenty potwierdzające ukończenie wyższych studiów prawniczych w Rzeczypospolitej Polskiej i uzyskanie tytułu magistra lub zagranicznych      studiów prawniczych uznanych w Rzeczypospolitej Polskiej,

5. zaświadczenie o niekaralności (nie starsze niż 30 dni),

6. oryginał dowodu uiszczenia opłaty egzaminacyjnej,

7. dwa zdjęcia zgodnie z wymaganiami obowiązującymi przy wydawaniu dowodów osobistych.